FAQ

Najczęściej zadawane pytania

To tynk osuszający jednoskładnikowy, który nie wymaga tynków podkładowych (łączy w sobie funkcję renowacyjną, podkładową i zasadniczą). Wyschnięty tynk posiada makro porowatą strukturę szczególnie odporną na działanie soli (powodując jej krystalizację w swoim wnętrzu, a nie wykwity na zewnątrz). Do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Szczególnie polecany po wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej.
Wchłania wilgoć znajdującą się w murze, oddając ją do otoczenia pod postacią pary wodnej.

To biała wykończeniowa gładź na bazie spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw, dodatków oraz żywic, które pozwalają na stworzenie wysoko dyfuzyjnej powierzchni. Produkt jest przeznaczony do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Farba paroprzepuszczalna to siloksanowa farba na bazie polimerów o zmienionej funkcyjności nieorganicznej, zawierająca modyfikatory, dodatki, pigmenty oraz wypełniacze. Farba jest stosowana jako powłoka zabezpieczająca i wykończeniowa do ścian i elewacji. Oferuje wysoką odporność na penetrację wody, charakterystyczną dla powłok polimerowych oraz bardzo wysoką paroprzepuszczalność, charakterystyczną dla silikonowych systemów hydrofobowych. Po nałożeniu, farba tworzy matową, zmywalna powłokę, która nie ulega odbarwieniom nawet po długotrwałej ekspozycji na działanie promieniowania UV.
System tynków renowacyjnych dzięki swoim właściwościom ułatwia i przyspiesza remont ścian, które uległy zawilgoceniu. Niestety nie jest lekarstwem na wilgoć w domu i nie zastąpi odpowiedniej izolacji. Prace naprawczo-renowacyjne polegają przede wszystkim na odtworzeniu izolacji poziomej i pionowej.
Nigdy i pod żadnym pozorem nie należy gruntować ścian przed tynkowaniem lub przed malowaniem! System tynków renowacyjnych jest w całości paroprzepuszczalny. UWAGA!!! Gruntowanie uniemożliwi prawidłowe wysychanie zawilgoconego muru.

Hydroblokada 1 (25 kg)
20-22 kg/m2 w celu wykonania warstwy ok 2 cm grubości.

Hydroblokada 2 (25 kg)
3-3,2 kg/m2 w celu o wykonania warstwy 2 mm grubości.

Hydroblokada 3 (5L) 10L, 15 L
0,2 0 0,25 kg/m2 (w zależności od chłonności podłoża) w celu wykonania 1 warstwy nierozcieńczonym produktem.